Lelkipásztoraink - Köteles Attila

Szolgálati idő Darányban: 2018.09.01 - 2019.02.28

Nt.KötelesAttila_250x425.png

Lelkipásztorunk - Nt. Csabai Ágnes - távozásával nagy feladatot kellett és gyorsan megoldaniaNt.-Köteles-Attila-Emléklap.png az egyházmegye esperesének, Nt. Nagy Csaba esperes Úrnak. Ugyanis ez idő tájt üresedett meg az egyházmegye állandó helyettesítő lelkészi állása és a Somogyudvarhelyi lelkészi hivatal, mert Nt. Szép Sándor és hitvese, Nt. Czippán Noémi másik egyházmegyébe költöztek. Hál' Istennek, a megoldásra nem kellett soká várni, mert Esperes Úr "rátalált" a Mosdósi Kiss Ferenc Református Idősek Otthona intézményi lelkészére, Köteles Attila Tiszteletes Úrra, aki szeretettel, odafigyeléssel és felelősséggel látta el a helyettesítést. Emléklappal köszöntük meg hat hónapos, tartalmas és szép munkásságát...

Álljon itt a Tiszteletes Úr önéletrajza, amelyre a Nagykőrösi Református Egyházközség Honlapján leltem:

Nt. Köteles Attila önéletrajza:

"1972. októberében láttam meg a napvilágot szeretett, szép városunkban: Nagykőrösön. Gyermekéveim is ide kötnek, hittel és odaadással nevelő édesanyám és anyai nagyszüleim vigyázó tekintetétől kísérten.

Általános iskolám a Kossuth volt, ahol a humán szakos tanáraim mély nyomot hagytak az életemen. Mind a mai napig szeretem a történelmet, anyanyelvünket és az irodalmat, melyeknek nagy hasznát veszem hivatásom művelése során.

Középiskolába Debrecenbe kerültem, ahova Fodor Ferenc nagytiszteletű úr irányított - s az a négy év meghatározója lett későbbi egész életem alakulásának. Az akkori rendszer egyetlen református gimnáziuma és kollégiuma adott otthont nekünk, az ország teljes területéről érkező diákoknak, s tanáraink élete, munkája és példája, valamint a kollégium szellemisége nem csak tudást, de tartást és helyes életszemléletet is adott számunkra. Humán érdeklődésem mellé itt csatlakozott a földrajz szeretete is, ez lett a választott tantárgyam érettségin.

1992-ben nyertem felvételt Budapesti Református Theologiai Akadémiára. A bibliai földrajz és az egyháztörténelem itt is a kedvelt tárgyak sorát vezette. Az oktatásunkért felelős tudós lelkipásztorok mentalitása itt is példa értékű volt. Különösen nagy szeretettel gondolok Dr. Tóth Kálmán és Dr. Herczeg Pál professzor urakra, valamint Zsengellér József tanár úrra.

Debreceni és Budapesti „idegenlégiósság” után hazakerültem, mert Dr. Fodor Ferenc segédlelkésznek hívott Nagykőrösre.

A segédlelkész és beosztott lelkészi évek után, a Bokros-Nyársapáti Egyházközség választott meg lelkipásztorának 2002-ben. Ugyanebben az esztendőben a Délpesti Református Egyházmegye műemléki, gyűjteményi és tűzrendészeti előadójává választottak, mely tisztséget hat esztendőn át viseltem.

2003-ban néhány barátom ötlete nyomán alapító tagja lehettem a Bor Kalán Hagyományőrző Íjászegyesületnek, ez talán mutatja, hogy alig észrevehető szabadidőmben milyen elfoglaltságot űzök.

2004-ben a három nagykőrösi református gyülekezet egyesülésekor a hajdani alszegi gyülekezet, ma keleti egyházrész lelkipásztora lettem. 2004-2006 között a gyülekezet lelkészelnöki tisztét tölthettem be.

2005 nyarán Isten szeretete teljesedett ki életemen, amikor házasságot kötöttünk feleségemmel, Köteles Enikővel.

2008 szeptemberétől egyházmegyei intézeti lelkészként a nagykőrösi és a ceglédi kórházakban főállásban végeztem a lelkészi szolgálatomat.

Sajnos forráshiány miatt elég hamar hathatós anyagi támogatás nélkül maradt a státusz, így 2010 tavaszára meg is szűnt egyházmegyénkben a kórházlelkészi állás, noha az igény folyamatosan nagy volt rá.

Jelenleg helyettes lelkészi feladatokat látok el Nagykőrösön."

... Eddig az önéletrajz, hogy mikor, miként került a Somogyi Református Egyházmegyébe, a Mosdósi Kiss Ferenc Református Idősek Otthona intézményi lelkészeként, egyelőre nem tudjuk. Ha lesz adat, természetesen pótoljuk!

Hálásak vagyunk Esperes Úrnak, de mindenek előtt a mindeneket bölcsen igazgató Mennyei Istenünknek, hogy ezen a bajon is átvezérelte kicsiny, de lelkes és kitartó gyülekezetünket. SDG!!

[a helyi adatgyűjtés folyamatban ... (szerk.)]