Lelkipásztoraink - Csizmadia Lajos

Szolgálati idő Darányban: 1963.03.06 - 1963.10.11

Nt.CsizmadiaLajos.jpg

Nt. dr. Burián István elhalálozásától Nt. Komáromy Imre érkezéséig látta el Istvándi parochiális lelkipásztorként a gyülekezet gondozását Darányban. Álljon itt először az önéletrajza:
Önéletrajz.

Nevem Csizmadia Lajos, Tósokon születtem, 1926. augusztus 22-én. Szüleim Csizmadia Károly és Nagy Karolin voltak, földműveléssel foglalkoztak. Iskolába a tósoki elemi iskolába jártam. Innen vitt el édesapám Pápára, és íratott be a református gimnáziumba. A háború alatt, 1945 januárjában külföldre vittek, ahonnan októberben 6-án tértem haza. 1945 decemberében Pápán szereztem érettségit. Ezt követően otthon dolgoztam, és felvettem a kapcsolatot volt lakótársammal, aki már teológus volt ekkor, és hívott, hogy menjek oda én is. Osztályunkból hárman ott voltak már. Apám is bíztatott. Jelentkeztem és felvettek. 1947 szeptemberétől pápai teológus lettem. Az alapvizsga letétele után Padragra helyeztek, a Pápai Református Egyházmegye espereséhez. Mire ötödik éves lettem megszüntették a teológiát Pápán. Ez miatt fél évet vesztettem. így fél évvel később, 1953. január 26-án fejeztem be tanulmányaimat Budapesten. 1953. február elsejével Kéttornyúlakra helyezett a püspök úr helyettes lelkésznek. Miután az állást július 31-vel betöltötték, augusztus 1-vel a Somogy Egyházmegye Espereséhez helyezett Kaposvárra. 1955. február 28-ig voltam Kaposváron. 1955. március 1-től 1968. március 13-ig Istvándiban láttam el lelkészi feladataimat. 1968. márciustól 2002. május 1-ig Somogyudvarhelyen szolgáltam. Istvándiban töltött évek alatt a templom és a szolgálati lakás kívül belül fel lett újítva. Somogyudvarhelyen kétszer végeztünk a gyülekezettel felújítást a templomon és a lakáson. A templom új cserepet kapott és a fűtése is megvalósult. 1992-ben vonultam nyugdíjba, de mivel egészségi állapotom lehetővé tette, maradtam tovább szolgálatban 2002-ig, amikor elköltöztünk Somogyudvarhelyről a jelenlegi lakóhelyünkre, Mohácsra, hogy közel legyünk az ott élő fiamékhoz. Feleségem Szalai Ilona, történelem-magyar szakos pedagógus, házasságot 1955. augusztus 5-én kötöttünk. Két gyermekünk van: Lajos fiam 1957- ben született, aki tartós betegsége miatt velünk él. 1963-ban született Csaba fiam, aki belgyógyász és gasztroenterológus szakorvos, jelenleg Mohács város kórházának főigazgató főorvosa.
Bizonylatok:

1955. december 1. eskütétel Tata, az első lelkészképesítő vizsga 1953. január 28., Budapest, református lelkészi oklevél 84/1954. február 17.
 Szolgálati idő: 1953. 02. 01. - 2002. 05. 01-ig.

Parochiális lelkészként e két helyen hirdette hosszú időn át az Isten Igéjét Csizmadia Tiszteletes Úr:
                          Istvándi                                                                                                                       Somogyudvarhely
Istvándi-templom-367x512.jpg