Lelkipásztoraink - Béres-Fodor Judit

Szolgálati idő Darányban: 2004 és 2008 között két ízben


Nt.FodorJudit.jpg

A Tiszteletes Asszony a Barcsi Református Egyházközség lelkipásztoraként két időszakban is helyettesített Darányban. Nt. Máthé Csaba nyugdíjba vonulásakor Ő vette át a gyülekezetet, egészen Nt. Dérer Zsolt megérkezéséig, és azt követően, amíg a lelkipásztor "honosítása" meg nem történt (2004.07.01 - 2004.09,12). A második időszak Dérer Tiszteletes Úr eltávozásától Heidfogel Tiszteletes Úr érkezéséig tartott (2008.07.21 - 2008.12.26). Ebben a formában és ezúton is köszönetünket fejezzük ki kedves szolgálatának, szívesen emlékezve a szép prédikációkra és a darányi gyülekezettel töltött minden idejére. Határozott, agilis egyéniségnek ismertük meg, és ezen tulajdonságai is bizton hozzájárultak ahhoz, hogy 2011-ben egyházmegyei tanácsosnak választották!


Önéletrajz:*


"Isten áldásából szeretetteljes családban születtem a Somogy megyei Lábod községben. Önfeledt gyermekkorom volt. Nyolc éves koromban költöztünk Nagyatádra, ahol a szüleim dolgoztak, édesapám gépésztechnikus-TMK vezetőként, édesanyám főkönyvelőként. A bátyám okleveles gépészmérnöki diplomát szerzett. A gimnázium elvégzése után én is reál pályát választottam, és Szegeden matematika-fizika szakos tanári végzettséget szereztem. Nagyatádon tanítottam néhány évet, majd Bödecs Pál és Szalai Hajnal lábodi lelkész-házaspárral való találkozásom alapvetően megváltoztatta az életutamat. Az általuk vezetett ifjúsági csoportban nagy hatással volt rám hiteles, keresztyén életvitelük. Felnőtt konfirmációm után elhatároztam, hogy én is szeretném az evangéliumot hirdetni. Budapesten, a Károli Gáspár Református Egyetemen végeztem el a lelkészi szakot. Teológiai tanulmányaim során különösen érdekelt a dogmatika-etika és a pasztorálpszichológia. Legkedvesebb teológusom Bonhoeffer. Kedvenc Igerészem a Bibliából a tékozló fiú története. Segédlelkészi évemet Kaposváron töltöttem. 2001-ben kerültem a Barcsi Református Egyházközségbe, ahol 2004-ben iktattak be. Barcshoz még két szórvány egyházközség tartozik, Kastélyosdombó és Drávagárdony. A lelkészi hivatásomban különösen fontosnak tartom a személyes lelkigondozást, ezért is jelentkeztem a Gyökössy Intézetbe Kecskemétre, ahol két és fél évet tanulhattam és lelkigondozói minősítést szereztem. Életem nagy áldása és öröme a férjemmel, dr. Béres Andrással való megismerkedésem, majd 2012-ben házasságkötésem, azóta boldog feleségként végzem lelkésznői hivatásomat.
Soli Deo Gloria!"

* Közreadva a Köntös László által szerkesztett "Dunántúli Református Egyházkerület lelkészi önéletrajzai, 2015" című kiadványban.  

Nt.FodorJudit.jpg

 

Fodor Judit Tiszteletes Asszony 2012 április 14.-én kötött házasságot dr. Béres Andrással a barcsi református templomban, Darányból is, mint a többi egyházközségből, kis csoportnyi református utazott a jeles eseményre, ahol a nagy létszámban megjelent pásztorolt gyülekezetek és a pályatársak, barátok és rokonok szerető közösségében mondhatták ki egymásnak a boldogító "Igen"-t. Judit Tiszteletes Asszony ez alkalommal vette fel a mostani formában használt nevét. 

 

A Mindenek Ura legyen kegyes a családjához, az életéhez, és a szolgálatához! Adjon Tiszteletes Asszonynak jó egészséget, türelmet, kitartást és bölcsességet minden Isten előtt felvállalt szolgálatában.

 

Egy (friss) bejegyzés a Tiszteletes Asszony által szerkesztett Utolsó Fillér... facebook oldalon: 

 

2022. október 1-től kórházlelkészként és lelkigondozóként folytatom. A Barcsi, Kastélyosdombói és Drávagárdonyi gyülekezetek református lelkészi szolgálatait Katócz Sára református lelkipásztor vette át. Új lelkésznő, új karizmák, új lehetőségek. Szívből kívánok áldott szolgálatot a gyülekezetben, a gyülekezeteknek további lelki gyarapodást!

Béres-Fodor Judir református lelkipásztor.




VISSZALÉPÉS